وارد هر خانه ای که می شویم، سلیقه خانم خانه و همسرش کاملا قابل رویت و حدس زدن است. هر کسی برای خودش یک سلیقه ای دارد و دوست دارد نوع چیدمان منزلش طبق علایق خودش و همسرش باشد. در این میان ریزه کاری هایی هم هست که انجام آنها سلیقه خانم خانه را نشان می دهد.

اخیرا متوجه شده ام بعضی از خانم ها در خانه داری اشتباهاتی می کنند که نه تنها در خوش سلیقه بودن آنها ایجاد شک می کند بلکه سلامت خود و خانواده شان را هم تهدید می کند.

مثلا برای یک کد بانو بسیار بد است که غذایی که هنوز داغ است را مستقیما به داخل یخچال بگذارد. خوب است بدانید که اگر با گرمای زیاد به سرعت غذا را داخل یخچال بگذارید، چند نوع باکتری را درغذا فعال کرده اید. بهتر است بگذارید غذا تا حدی خنک بشود و بعد آن را داخل یخچال قرار دهید در این صورت باعث صدمه زدن و فشار آوردن به موتور یخچال تان هم نشده اید.

زمانی که به خرید می روید و یا از خانه برای یک میهمانی به بیرون می روید، تنها یک همراه همیشگی دارید و آن کیف پول شما است. زمانی که به منزل باز می گردید این کیف را کجا قرار می دهید؟ معمولا خانم ها به همراه تمامی خرید هایی که انجام داده است کیف پولشان را به آشپزخانه می برد و به همین صورت نیز تمامی آلودگی بیرون را با خود با مواد غذایی همراه می کند. از آن بد تر اینکه یک خانم خانه دار به گذاشتن در این محل عادت می کند و حتی یادش می رود که زمانی که میهمان هایش  وارد منزلش شده اند آن را بر دارد.

یک نکته بسیار حیاتی که یک کد بانو آن را فراموش نمی کند نگهداری دارو در منزل است. اگر یک خانم در منزل کیت کمک های اولیه را دارد مطمئنا علاوه بر اینکه به تاریخ انقضاء داروها توجه می کند و قبل از رسیدن به موعد انقضاء آنها را تعویض می کنند ، به این نکته توجه دارند که این کیت را در کدام جای خانه نگهداری کنند. متاسفانه بارها دیده ایم که این کیت در حمام یا دستشئیی نصب شده است. یک کدبانو این مطلب را می داند که بخار هوا و گرمی باعث فساد دارو می شود.

هیچ موقع جاکفشی را در اتاق خواب و یا نزدیک به این محل قرار ندهید. بهترین محل برای جاکفشی نزدیک به در ورودی منزل و یا اگر از لحاظ امنیت آپارتمان خیالتان آسوده است بیرون در ورودی آپارتمانتان است.

یک کدبانو همیشه می داند که مسواک ها را بدون روکش بهداشتی در دستشویی و در کنار سینک نگذارد. بهترین محل برای قرار دادن مسواک به همراه پوشش در قفسه بالای سینک دست شویی یا یک محیط کاملا خشک است.