با سلیقه ها پرادا می پوشند

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

بعد از مطالبی که در مورد برند هایی باب طبع بانوان نوشته شد، تصمیم گرفتم به معرفی برندی که در کار طراحی برای آقایان نیز بسیار خوش ذوق برخورد می کند، بپردازم. طراحانی که با طراحی های منحصر به فرد خود، آقایان را بسیار شیک و مورد توجه خانم ها می کنند.

بعد از مطالبی که در مورد برند هایی باب طبع بانوان نوشته شد، تصمیم گرفتم به معرفی برندی که در کار طراحی برای آقایان نیز بسیار خوش ذوق برخورد می کند، بپردازم. طراحانی که با طراحی های منحصر به فرد خود، آقایان را بسیار شیک و مورد توجه خانم ها می کنند.

در سال 1913 در شهر میلان ایتالیا، ماریو و مارتینو پرادا خانه مد "پرادا" را افتتاح کردند.

این برادران خوش ذوق و خوش قریحه، طراحی های خود را با طراحی کفش و کیف چرمی به ثروتمندان زمان خود شروع کردند .ماریو با برادرش تنها یک اختلاف داشت و آن هم استخدام خانم ها بود. ماریو از استخدام خانم ها در محل کار خود جلوگیری به عمل می آورد اما به دلیل اینکه پسرش به کار طراحی علاقه نداشت، دخترش لوییزا بعد از بازنشستگی اش، مدیریت پرادا را بر عهده گرفت.

بعد از لوییزا، دخترش لوچیا پرادا، وارث این کمپانی شد و با ذهن خلاقی که داشت با یک طراح چرم ایتالیایی همکاری کرده و اولین تولیدات خود را وارد بازار کردند که به دلیل تبلیغات کم و قیمت بالایی که داشتند، بهره مالی زیادی نبردند. اما بعد از این که دیدند نزدیک به ضرر دهی هستند، شروع به تولید و تبلیغ به طور همزمان کردند. این تبلیغات به جایی رسید که پرادا توانست دومین شعبه محصولات خود را در سال 1983 و در شهر میلان افتتاح کند. او در همان سال کوله پشتی نایلونی و کفش را معرفی و به بازار عرضه کرد.

اما علت شهرت پرادا به تولید کیف و کفشش نبود. در سال 1989 با آغاز اولین نمایش لباس شب و با ایده هایی بدیع و زیبا، توجه همگان را به خود جلب کرد.

یکی دیگر از علل موفقیت پرادا، توجه به جنسی که ارائه می کرد در کنار زیبایی و طراحی بود. ترکیب و شناخت مواد اولیه ، باعث افزایش کیفیت کارهای او و در نتیجه مشهوریت بیش از پیش او شد.

از سال 1992 به بعد پرادا تولید جدی لباس های مردانه را آغاز کرد. به طوری که طراحی لباس های مراسم اسکار نیز بر عهده این طراحان قرار گرفت.

در آن زمان خیلی از مردم بر این تصور بودند که پرادا قصد خرید سهام گوچی را دارد. اما این اتفاق هرگز نیفتاد. در عوض پرادا در سال 1999 به گروه لویی ویتان پیوست.

اما یکی از مهمترین اتفاق ها برای پرادا، ساخت فیلم " شیطان پرادا می پوشد" بود. در سال 2003 با آغاز نوشتن این فیلم نامه و تمام شدن این فیلم در سال 2006 محبوبیت این برند نیز افزایش یافت.

اما پرادا فقط در طراحی کیف و کفش و عطر معروف نیست بلکه در سال 2007 با بستن قراردادی با گروه LG ، پرادا به طراحی ساخت موبایل و وسایل دیگر گروه LG نیز پرداخت.

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن

نظر سنجی

بر اساس چه روالی به پزشک زنان خود مراجعه می نمایید

خبرنامه لیدیز

برای دریافت مقالات لیدیز به صورت هفتگی می توانید با وارد کردن ایمیل خود عضو خبرنامه شوید.

آخرین نظرات