بر اساس گزارشی که در گاردین منتشر شده است، یک نفر از ۱۰ فعال جنسی ۱۶ تا ۲۴ سال که ۵۹ درصد آنها مبتلا به کلامیدیا بوده‌اند در سال گذشته هرگز از کاندوم استفاده نکرده‌اند.

نظرسنجی YouGov  که در میان ۲۰۰۷ جوان بریتانایی انجام شد، هم‌زمان با راه اندازی کمپین مبارزه با بیماری‌های مقاربتی و ترویج سلامت جنسی منتشر شد و آمارهای تازه از بی‌توجهی افراد جوان به استفاده از کاندوم را نشان داد.

انجمن برنامه‌ریزی برای خانواده، کمپانی دورکس و انجمن بریتانیا برای سلامت جنسی و اچ‌ای وی قصد دارند استفاده از کاندوم را در میان جوانان بریتانیایی ترویج بدهند.

با وجود شیوع انتقال عفونت‌های جنسی در میان جوانان اما ۵۸ درصد از کسانی که از کاندوم استفاده می‌کنند دلیل این کار را پیشگیری از بارداری اعلام کرده‌اند و فقط ۲۹ درصد کاندوم را ابزاری برای پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی می‌دانند.

همچنین پژوهش‌ها نشان می‌دهند ۴۷ درصد از افراد جوان در اولین همبستری با فردی هرگز از کاندوم استفاده نمی‌کنند.

رییس پژوهش‌های بیماری‌های مقاربتی می‌گوید  این مساله نشان می‌دهد که چرا بیماری‌های عفونی در میان جوانان  بسیار زیاد است: «بیماری‌های عفونی کلامیدیا در میان جوانان زیر ۲۵ سال شیوع دارد و ما باید به جوانان اهمیت استفاده از کاندوم در سکس برای پیشگیری از عفونت‌ها را یادآوری کنیم.»